Naposledy aktualizováno: 05.11.2021 17:32:11
Na úvodní stranu

Místní knihovna v Miloticích

NÁVŠTĚVA PŘEDŠKOLÁKŮ

V pátek 5.11.2021 navštívilo knihovnu 23 předškoláků z místní ZŠ. Děti se seznámily s knihovnou, povídali jsme si, zda mají svou oblíbenou knihu, jak se správně s knížkami zachází, co v nich najdeme. Dokonce si děti zkusily "přečíst" krátkou povídku pomocí obrázků a pak hádaly postavy z pohádek. Když společnými silami našly na dvou obrázcích 10 rozdílů, mohli si vybrat jakoukoliv knihu a prohlédnout si ji. Na závěr obdrželi sladkou odměnu za spolupráci a do školky si odnesly omalovánky, na které už nezbyl čas. Za slib, že nejhezčí obrázek, který vyberou paní učitelky a doručí mi ho do knihovny na nástěnku, jsem jim k omalovánkám přibalila i cenu pro výtěze nejhezčího obrázku.

BESEDA S HYPNOTIZÉREM JAKUBEM KROULÍKEM

kroulik_jakub_kniha_plakat_2020.jpg

V neděli 5.9.2021 naši knihovnu navštívil mediálně známý iluzionista, mentalista a hypnotizér pan Jakub Kroulík. Zároveň je Přijel propagovat vlastní knihu s tím, že pokud by byl do budoucna zájem, mohli bychom se domluvit přímo na hypnoseanci. Přivezl s sebou i svou českoamerickou manželku Claire a bratra Lukáše, který žije v Anglii jako profesionální fotograf.

I přes velkou propagaci této akce na facebooku, webových stránkách, kabelové televizi i v obecním rozhlase se ovšem dostavilo jen 14 posluchačů. Celkem smutné. Myslím, že však ke škodě všech, kteří nepřišli. Jakub je velmi charismatický, příjemný a milý člověk, který hezky vypráví o tom, co ho baví a čím se živí. Bohužel nebyl čas zacházet podrobněji do všech témat, která jsou ostatně dost podrobně vysvětlena v jeho knize HYPNOTIZÉR-hypnóza, její moc a síla. I tak jsme se dozvěděli něco o jeho cestě k hypnóze, o kouzelnických začátcích, o mentalismu, trošku nahlédli po pod pokličku různým léčitelům či jiným mentalistům a nakonec jsme dostali příležitost k otázkám. Takže jsme probrali i jeho názor, co je asi po smrti, jestli věří v osud či zda byla někdy hypnóza zneužita ke zločinu.

Na konci Jakub podepsal zájemcům knihy a vyfotil se s nimi. V knihovně máme jeden výtisk jeho knihy, kterou vřele doporučuju. Je psána velmi čtivě formou rozhovoru novinářky Marty Fenclové právě s Jakubem na různá témata. Od průkopníků hypnózy, přes druhy kouzelnických profesí, vlivu náboženství, různých mentalistech až po jeho vlastní životní postoje. Kdo by se chtěl o Jakubu Kroulíkovi něco více dozvědět či knihu objednat, tak na jeho stránkách hypnotizer.cz. Na závěr bych ještě chtěla upozornit, že se v Hodoníně na kulturním domě chystá jeho vystoupení, kde bude hypnózu předvádět. Zatím není určeno přesné datum, protože je na KD očkovací centrum, ale kdo tam bude chtít, ten si to bude hlídat. Jako třeba já ☺.