Naposledy aktualizováno: 05.11.2021 17:32:11
Na úvodní stranu

Místní knihovna v Miloticích

KLÁRA SMOLÍKOVÁ V KNIHOVNĚ

Ve čtvrtek 21.11.2019 přijela z Prahy do knihovny naše významná spisovatelka, lektorka, scénáristka, publicistka,.... prostě "žena mnoha profesí" paní Klára Smolíková. Měla v knihovně dvě besedy - žákům 5. tř. představila hlavně hrdiny svých knih o Tajné dvojce A+B. Děti se dozvěděly nejen něco samotných knihách, ale také jak se takový detektivní příběh tvoří. Co je třeba zdůraznit, na co se zaměřit a jak čtenáře zaujnout i napínat zároveň.

Čtvrťáci se zase věnovali tvorbě komixu. Jak vůbec vzniká, kdo všechno se na něm podílí, jaké se zde používají znaky, obrázky i jak se ilustrovaně zaznamenává třeba děj. Obě skupiny dětí vypracovávali pracovní listy k daným tématům.

Paní spisovatelka je velmi příjemná žena, která umí vyprávět, zaujmout i motivovat zároveň. Obě besedy byly podmětné a hravé a děti se bavily a zároveň něco naučily. Jen nás trochu více zlobila technika, takže se muselo občas improvizovat ☺.

 

MILOTICE V KOSTCE

akce_milotice_v_kostce.jpg

– v neděli 13.10.2019 proběhla v knihovně beseda se čtyřmi průvodci místního zámku. Velmi příjemně, zajímavě a vtipně se s námi o své zážitky podělili Janka, Zdeněk, Robin a Lucka. 27 návštěvníků se dozvědělo formou volného vyprávění, otázek a odpovědí co obnáší provázení, jaké jiné práce na zámku čekají na brigádníky, zážitky s návštěvníky i jak to probíhalo při natáčení Aristokratky. Hodina uběhla jako voda a další půlhodinu jsme si s všichni navzájem sdělovali své zážitky s průvodci na různých kulturních památkách.

 

NOC S ANDERSENEM 2019

nsa_2019_jpg.jpg

NsA 2019 – letos proběhlo nocování v knihovně z pátku 29. na sobotu 30. 3. a byla to oproti loňským letům větší pohodička. Nocovalo nás totiž trochu méně – „jen“ 32 dětí a 2 dospělí. Letos poprvé chyběl knihovnický pes Jerry, protože už je starý a potřebuje svůj klik. Nicméně jsme si to všichni užili. Venkovní skautské hry venku vystřídali literární kvízy a poslech Andersenovi pohádky Císařovi nové šaty. Dále jsme si povídali o knihách z nakladatelství Albatros, které slaví letošní rok 70 let svého založení. No a po svačince, jsme se začali připravovat na stezku odvahy. V jedné staré knize v knihovně se našel zapomenutý vzkaz od zbojníka Žilky, který loupil v lese mezi Vacenovicemi, Bzencem a Strážnicí. Bylo v něm něco o ukrytém pokladu a zároveň jakási indicie, která nás navedla na cestu. Postupně jsme nacházeli různě ukryté nápovědy kam dál, až nás to zavedlo na rozcestí u rybníka. A tam, považte!, jsme ve vykotlaném starém stromě opravdu nalezli poklad. A ne ledajaký! Čokoládový. A v něm byl přiložen vzkaz, že si ho tam Žilka schoval, kdyby náhodou přes Milotice prchal před četníky, aby měl na posílenou. Kdyby padal hlady a únavou, zlato by mu sotva pomohlo. Tak byl chytrý. Jenže z nějakého důvodu si to nepotřeboval, nebo nestihl vyzvednout a díky tomu jsme byli úspěšní. Chvíli po půlnoci jsme se vrátili domů. Tedy do knihovny. Než jsme se všichni uložili ke spánku, uběhla hodina. Ve čtvrt na dvě usnuli za zvuků pohádky i ti poslední. O půl sedmé ráno se přivezla snídaně – sýrové bulky a tvarohové koláčky. Teplý čaj byl k dispozici pořád ve várnicích, takže nám absolutně nic nechybělo. Asi hodinová ranní rozcvička a hry v krásném jarním počasí, kdy si někteří troufli i na krátký rukáv, už byla jen třešnička na dortu bezva akce. V devět odešel poslední nocležník a všichni už se těší na příští rok ☺.

BURZA KNIH 2019

burza_2019_jpg.jpg

 

Burza knih 2019- čísla:

Počet prodejců:           19

Nabídka knih:             1356 ks

Prodáno knih:             253 ks

Návštěvníci celkem:   95 (PÁ 9, SO 39, NE 47)

 

 

DEPRESE Z POHLEDU PACIENTKY

akce.jpg

  • zajímavá beseda proběhla v pátek 15.3.2019. Paní Bc. Ludmila Krivancová z Karlových Varů se s námi velmi otevřeně podělila o svou zkušenost s touto velmi nazáviděnihodnou nemocí, která je v našich krajích bohužel stále trochu opomíjena či dokonce zlehčována. Během přednášky se rozproudila celkem živá diskuze na různá témata, dokonce jsme i zabrousili na otázky víry, apod. Bylo nás zde 25 posluchačů a věřím, že si každý "odnesl" něco, co mu pomůže ať už v osobním životě nebo při setkání s člověkem, který touto nemocí trpí.

 

ŽÁCI 1. a 2. tř. místní ZŠ v knihovně

v lednu navštívily knihovnu děti z 1. a 2. tř. Nebylo určeno žádné téma, takže jsme s dětmi probrali obecně vše o knihovně, vzniku knihy a psaní příběhů. Nakonec si žáčci prohlédli spoustu knih a někteří se rovnou zaregistrovali jako noví čtenáři.