Naposledy aktualizováno: 05.11.2021 17:32:11
Na úvodní stranu

Místní knihovna v Miloticích

PŘEDŠKOLÁCI V KNIHOVNĚ

-tvorba leporela, autorské leporelo

 

V pátek 28.4.2017 navštívilo knihovnu 18 předškoláků. Děti si se zájmem vyslechly paní Hanku Šišperovou, která jim moc hezky a zajímavě prezentovala své autorské leporelo KDE LIŠKY DÁVAJÍ DOBROU NOC - 8 básniček o přírodě doplněných krásnými kresbami její dcery Kateřiny. Poté předškoláčci hlasovali o nejhezčí básničku, kterou byla ta s názvem Koťátko. Dále děti na obrovský papír společně kreslily les a zvířátka či jiné obyvatele v něm. Jak se jim to povedlo, posuďte sami ve fotogalerii. Závěrem si budoucí čtenáři prohlíželi nabídku dětských knížek.  

 

 

BURZA KNIH 03/2017

                                                          OBRÁZEK : burza_knih_2017.jpg 

 

 

  10 prodejců

805 nabídnutých titulů

231 prodaných titulů

107 návštěvníků

 

 PŘÍBĚHY LIDÍ Z TITANIKU

 

                                               OBRÁZEK : titanic.jpg

 

V neděli 25.3.2017 proběhla v knihovně poutavá přednáška o všem, co se týká známé „nešťastné“ lodi. Paní bc. Dana Šimková se o Titanic zajímá už od svých 13ti let a za skoro 20 let se postupně vypracovala na odborníka na vše, co se tohoto tématu týká.

Příběhy lidí z Titanicu je její nejdelší přednáška o lodi a jejích pasažérech. V první části se vyprávělo o stavbě, plavbě a potopení Titaniku, o nejnovějších objevech a o současných možnostech, jak si pořídit originální artefakt a kam jít na výstavu. Druhá část pojednávala o osudech asi 40 lidí a zvířat, kteří se na lodi plavili.

Během skoro 4hodinové přednášky jsme viděli skutečné záběry Titaniku ze dne vyplutí, k porovnání tytéž záběry z nejznámějšího filmového zpracování (od J. Camerona s L. DiCapriem), dále  autentický záznam melodie z plyšového prasátka, které se nacházelo v osudnou noc ze 14. na 15. dubna 1912 na palubě a jiné zajímavé věci.

 

NOC S ANDERSENEM 2017

 

                                                    OBRÁZEK : noc_s_andersenem_2017.jpg

 

 

Z pátku 30.3. na sobotu 1.4. proběhla v naší knihovně už 7. Noc s Andersenem. Letošní rok byl věnován pohádkové čtverce z Třeskoprsk Čtyřlístku.

Letos jsme si konečně i zasadili svůj Pohádkovník. Je to jakýkoliv stromeček, který by měl být takový „maskot“ a zároveň upomínka dětem, na tyto andersenovské noci.

Počasí nám nebývale přálo. Večer i noc byli na březen nebývale teplé. Děti se vyřádily venku při společných hrách, poté v knihovně ve skupinkách plnily různé kvízy a hádanky, které se týkaly Čtyřlístku. O půl jedenácté jsme všichni vyšli směr Šidleny za pokladem. Po cestě jsme našli postupně figurky Myšpulína, Bobíka, Fifinky i Pindi. Ty jsme v altánku u Šidlen vyměnili velmi divnému a maskovanému člověku za informaci o přibližném místě pokladu. Nacházelo se až úplně na konci sklepů.

Když už jsme začínali mít pochybnosti o pravdivosti informace, na jednom ze stromů se objevil člověk, ve kterém jsme podle řeči poznali přímo autora komixové čtyřky pana Jaroslava Němečka. Ten nám poskytl další indicii a ta nás dovedla přímo k pokladu.

Do knihovny jsme se vrátili něco po půlnoci. Protože už jsme ostřílení „spáči“, hledání spacího místa a samotné uléhání už trvá jen hoďku. Letos nás bylo „jen“ 55 takže jsme se všichni vlezli Laughing. Následovaly 3 uspávací pohádky a před druhou už spali naprosto všichni.  

Ráno po vydatné snídani následovaly opět hry venku, než se děti rozešly domů.

Závěrem chci opět poděkovat všem, kteří nám toto nocování nějakým způsobem zpříjemnili – takže jako vždy Obci Milotice za sladké odměny a pečivo ke snídani, dále klubu maminek za úžasné buchty a pochopitelně Skautům, bez kterých bych tolik dětí prostě nezvládla Laughing. Nakonec patří velký dík panu Pavlu Grufíkovi, který nám zdarma dodal náš Pohádkovník (moruši bílou). Moc doufám, že se stromek uchytne a současní nocovníci budou jednou vyprávět svým dětem, kdy a při jaké příležitosti jsme ho sadili Smile.