Naposledy aktualizováno: 05.11.2021 17:32:11
Na úvodní stranu

Místní knihovna v Miloticích

 

PUTOVÁNÍ S HOBITY ZA DRAČÍM POKLADEM 23.2.2013

 

 

V sobotu 23.2.2013 proběhla v knihovně akce „Putování s Hobity za dračím pokladem“. Akce začala v 15:00 (tedy měla začít, ale protože jsme v Miloticích tak v v 15:20 J ). Sešlo se zde 26 dětí (20 kluků a 6 děvčat) + 4 skautští vedoucí v čele s Oldou (Jan Polášek) a moje maličkost. Úvodem jsem děti seznámila s tím, kdo vlastně Hobiti jsou a jaké dobrodružtví hobit Bilbo Pytlík kdesi ve Středozemi zažil při cestě s trpaslíky za jejich pokladem, který jim kdysi dávno ukradl, a nyní hlídá na Osamělé hoře, drak Šmak. Poté převzal režii dne Olda. Děti se rozdělily na 2 skupinky – dívky a chlapce a zahrály si pár her, kde se navzájem trochu poznaly a zároveň pobavily. Před čtvrtou hodinou vyšli všichni do Horek, hledat dračí poklad. No, sněhu hodně, naštěstí přestalo sněžit i pršet a Horky byly nádherně bílé. Po cestě potkávali, tak jako naši hrdinové, skřety, gluma, zlobry i elfy. Všichni na ně útočili, ale naštěstí měly naše děti mocnou zbraň – sněhové koule, které nepřátele po zasáhnutí bezpečně zneškodnily. Na konci cesty čekal drak Šmak, tady to chtělo silnější „kalibr“ a drak byl skolen až 5 zásahy. Čokoládový poklad byl dobyt a následně zlikvidován J J.

Po návratu do knihovny si všichni dali horký čaj a zhodnotila se celá výprava. Následně si všichni ještě zahráli venku hru s vysílačkami. Nakonec Olda všem dětem povyprávěl o skautingu, pustil video z jejich akcí a kolovala fotokronika. Cílem této akce totiž bylo, seznámit místní děti s tím, co to vlastně skauting je, co v tomto sdružení děti všechno podnikají (a že je toho opravdu mnoho) - jejich hry, tábory, výlety, akce všeho druhu kromě sezení u počítačů a televize. Po šesté hodině večerní se děti rozešly domů. Strávily všechny jedno víkendové odpoledne venku na čerstvém vzduchu, mezi fůrou kamarádů a hrami, které rozvíjejí jejich představivost a dětskou hravost, a o to tu vlastně šlo.

 

 

 

BURZA KNIH 22.-24.3.2013

 

 

NOC S ANDERSENEM  4.-5.4.2013

 

 

 

BARVY JAKO ENERGIE 28.10.2013

 

 

 

Ve státní svátek 28.10. byla v knihovně přednáška od Hany Šišperové z Vracova "Barvy jako energie". Pořádá přednášky o barvách na různá témata - barvy v potravinách, v interiéru, působení na psychiku,.... U nás přizpůsovila své povídání jako úvod do celého spektra tohoto tématu. Myslím že žádný z 24 návštěvníků nelitoval, že přišel. Hanka velmi zajímavě podávala barvy z historického, filozofického i psychologického hlediska. Někteří z účastníků projevili zájem o další přednášku, už na konkrétní téma. Proto jsme se předběžně domluvili na jaro 2014.

 

MALÁ VÁNOČNÍ HODINKA - 15.12.2013